FORGOT YOUR DETAILS?

ÇATI PENCERESİ MONTAJ BİLGİLERİ VE VİDEOLARI

Dorset Yapı bünyesinde freelance olarak hizmet veren, Balio Çatı Pencereleri montaj sertifikası sahibi montaj ustaları, Türkiye çapında hizmet vermektedir. Doğru montaj yapılması, ürününüzün kaliteli olması kadar önemlidir. Çünkü montajı doğru yapılmayan en iyi ürün, istenilen randımanı veremez.

Balio Çatı Pencereleri yetkili montaj servis hizmeti alan tüm müşterilerimize 2 yıl montaj garantisi verilmektedir.

Montaj Kataloğunu PDF indirlogo-adobe-pdf

Montaj Galeri

Montaj Servisi için iletişime geçin

Çatı Penceresi  Montajı

Tüm yapı ürünleri gibi çatı pencereleri de montaj konusunda özen gösterilmesi gereken ürünlerdir. Hele söz konusu olan çatı ve su izolasyonu ise durum daha da ciddi demektir. Çatıda temiz hava ve ışık alınması için açılacak noktaların ısı ve su izolasyonu problemi yaşanmadan kapatılması gerekmektedir.

Bu konuda kesinlikle en iyi çözüm modern çatı pencereleridir. Çatı pencerelerinin su izolasyonları alüminyum eteklik sistemleri ile sağlanır. Eteklikler çatı pencerelerinden ayrı olarak satılmaktadır. Bunun nedeni etekliklerin çatıda kullanılan kaplama malzemesine göre değişiklik göstermeleridir.

Her bir çatı penceresi kutusundan resimli montaj bilgileri çıkar. Ayrıca internette montaj videoları bulunmaktadır.

Çatı pencereleri montajı yapılırken birkaç altın kural vardır. İlk kural ‘ Çatı penceresi, çatı kapalama malzemesini oturduğu yere oturur’ kuralıdır.

Çok temel olarak çatı penceresi kendisi için hazırlanan boşluklara galvaniz ayakları vasıtası ile oturtulur. Çatı ile kasa arasında kalan boşluklar çatı kaplama malzemesini çeşidine uygun olarak bohçalanır. Daha sonra eteklik kutusu açılır ve numaralandırılmış alüminyum eteklikler sırası ile çatı penceresi üzerine monte edilir. İzolasyonun temel prensibi olan montaj her zaman çatı penceresinin alt kısmından başlanır. Tüm parçalar uygulandıktan sonra etekliklerin üst ve yan kısımları çatı kaplama malzemesi ile dereye kadar kapatılır. Alt kısımdaki bükülebilen kısım ise çatı kaplamasının üzerinde kalır. Bu yukarıdan gelen suyun tekrar çatının üzerine verilmesini sağlar.

Çatı penceresi montajı ustalık gerektiren bir uygulamadır ve konusunda ehil olmayan kişilere bırakılmamalıdır.

Çatı Penceresi Montajı

MIR Güneşlik Montajı

DUR Siesta Perde Montajı

Skylight Çatı Çıkış Kapağı Açma Kapama Kolunun Yönünü Değiştirmek

TOP