FORGOT YOUR DETAILS?

ÇATI PENCERESİ  FİYATLARI

Modern anlamda imal edilen çatı pencereleri artık çatı katlarının kullanışlı mekanlar haline döndürülmesinde en etkili unsurdur. Gerek açma kapama mekanizması, gerek içeriye aldığı ışık miktarının muadillerine oranla çok daha fazla olması ve gerekse sağladığı mükemmel su ve ısı izolasyonu sayesinde artık hayatımızın vazgeçilmez bir yapı enstrümanı olmuştur.

Çeşitli model ve fonksiyonlarda imal edilen çatı pencerelerinin ücretleri de farklılık göstermektedir.

Genel olarak İskandinav çamından üretilen ve ortadan pivot olarak açılım sağlayan klasik çatı penceresi modelleri fiyat bakımından da en uygun olan ürünlerdir. Çatı penceresi etekliği dahil € 150 + KDV mertebesinden başlayan çatı penceresi fiyatları solar elektrikli, sensörlü, konfor camlı modellerde € 1000 + KDV fiyat mertebelerine kadar çıkmaktadır.

Çatı penceresi fiyatı pencerenin özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. En önemli faktörleri kısaca şöyle sıralayabiliriz.

1- Açılım mekanizmasının çift yönlü çalışması

2- Sunulan camın kalitesi

3- Kasa ve kanadın boyalı veya kaplı olması

4- Manuel veya elektrik kontrolüne sahip olması

5- Marka bilinirliliği

6- Distribütör veya bayii kanalının kullanılması

7- Kur oranlarının farklılık göstermesi

8- Satın alma adeti

Unutulmamalıdır ki hangi çatı penceresi tercih edilirse edilsin, doğru sayıda doğru boyutlarda çatı pencereleri doğru montaj ustaları ile montaj yapılmalıdır. Çünkü tüm çatı pencereleri doğru montaj ile büyük oranda sorun çıkarmazlar ve uzun yıllar kullanılabilirler.

TOP