Sık Sorulan Sorular

Çatı pencerelerinin ülkemizde kullanılmaya başlaması çeyrek asırı geçse de halen bilinmeyen bazı hususlar olabilir. Çatı pencereleri hakkında merak edilen ve sıklıkla sorulan pencere boşlukları ne kadar olmalı? veya istediğim boyutta pencere yaptırabilir miyim? v.b. sorular ve cevaplarını sizin için hazırladık.Aklınıza takılan ve burada olmayan sorularınızı lütfen bizimle paylaşmaktan çekinmeyiniz.

 Çatı pencereleri istenilen boyutlarda yapılabilir mi?

Çatı pencereleri, fabrikasyon ürünlerdir. Önceden belirlenmiş standart boyutlarda üretilirler. Çatıda uygun boyutlu ürünler seçilir ve bunlara göre boşluklar bırakılır. Balio çatı pencereleri dünya çapında en çok tercih edilen boyutlarda imal edilmektedir. Küçük, orta, büyük ve uzun gibi tüm seçenekler bu boyutlarla karşılanmaktadır. Bunlar C2R, M4R, M6R, M8R ve S6R dir. Buradan net cam boyutlarına ulaşabilir ve buradan AutoCad çizimlerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Fiyatlarınız nasıl bu kadar uygun olabiliyor?

Dorset Yapı, Balio Çatı Pencereleri Türkiye temsilcisi ve yasal tek distribütörüdür. Çatı penceresinin bir lüks değil ihtiyaç olduğunu vurgulamak için ve herkesin kaliteli çatı pencerelerine sahip olabilmesi için masraflarımızı kısıp, en uygun fiyata ürünlerimizi kullanıcıları ile buluşturuyoruz.

Üretim sürecinde de bir çok noktaya önem veriliyor. Maliyetler düşürülüp avantajı son kullanıcı için kullanılıyor. Ürün sade tutuluyor, pazarlama ve promosyon faaliyetleri kullanılmıyor, gerekmeyecek parçalar kutuya konmuyor. Çok sık tercih edilmeyen boyutlarda imalat yapılmıyor, böylece üretim ve stoklama giderleri de azalıyor. Bu yüzden ürüne 2 yıl değil, 5 yıl garanti veriliyor. Tüm bunlar 60 yıllık bilgi ve deneyim sonucu ortaya çıkmış bir tecrübenin ürünüdür.

Balio Çatı Pencerelerini genel olarak tanımlar mısınız?

Balio çatı pencereleri sadelik ve dayanıklılık arayan tüm kullanıcılar için tasarlanmıştır. Elektrikli, poliüretan kaplı, çift açılımlı, kombinasyonlu olarak kullanılması gibi farklı seçeneklere sahip değildir. Bunların yerine çok sağlam masif iskandinav çamından imal edilmiş ve lakelenmiş güçlü kasa ve kanadı, döküm demirden imal edilmiş handle (açma kapama kolu), dışında güçlendirilmiş güçlendirilmiş camı ile içi argon gazı doldurulmuş yalıtımlı çift camı, paslanmaz alüminyum dış etekliği ile dilediğiniz adette çatı penceresi kullanmanızı sağlayacak uygun fiyatı olan bir üründür. Arkasında da çatı penceresini ilk imal edip, tüm dünyada haklı bir yere sahip Danimarkalı VKR holding bulunmaktadır.

Perde, gölgelik gibi aksesuar seçenekleriniz mevcut mudur?

Yarı şeffaf, içeri hiç ışık geçirmeyen siesta perde ve ısıdan koruma sağlayan güneşlik gibi seçenekleri mevcuttur.